Näyttelyt

Written by marianne.kolu

2018

12.5.2018 Loviisa ryhmänäyttely
Marja Talvitie

Beoline Prisioneiro de Azkaban JUN ERI-1, SA, PN1, SERT, ROP | JUN EXC-1, CQ, CAC, BOB
Estorian Dawn of Freija  JUN EH-1| JUN VG-1
Estorian Dusk of Dellingr JUN EH-1 | JUN VG-1

3.2.2018 Parkano ryhmänäyttely
Maija Mäkinen

Beoline Prisioneiro de Azkaban JUN ERI-1 | JUN EXC-1
Estorian Dawn of Freija  PEK-1, KP, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy
Estorian Dusk of Dellingr PEK-1, KP, VSP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOS-puppy

2017

10.12.2017 Helsinki, Voittaja 2017
Rui Goncalves

Beoline Prisioneiro de Azkaban JUN EH-4 | JUN VG-4

9.12.2017 Helsinki, Pohjoismaiden voittaja 2017
Luis Pinto Teixeira

Beoline Prisioneiro de Azkaban JUN ERI-4 | JUN EXC-4

9.12.2017 Helsinki, Helsinki Puppy Show
Jussi Liimatainen
Estorian Dawn of Freija PPEK-3 | Puppy Class 3
Estorian Dusk of Dellingr PPEK-1 | Puppy Class 1

8.12.2017 Helsinki, Helsinki Winner 2017
Benjamin Sanchez Garcia

Beoline Prisioneiro de Azkaban JUN ERI-2 | JUN EXC-2

25.11.2017 Tampere Kr.
Audrone Babianskiene

Beoline Prisioneiro de Azkaban PEK-1, KP, PN1, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy

29.10.2017 Lahden pentunäyttely
Jaana Hartus
Beoline Prisioneiro de Azkaban PEK-1, KP, PN1, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy
Vadelmatassun Princess Ariel PEK-1 | Puppy class 1

8.10.2017 Hyvinkään pentunäyttely
Soile Bister
Beoline Prisioneiro de Azkaban PEK-1, KP, PN1, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy
Vadelmatassun Princess Ariel PEK-1 | Puppy class 1

1.10.2017 Loviisan pentunäyttely
Maija Mäkinen

Beoline Prisioneiro de Azkaban PPEK-1, KP, PN1, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy
Vadelmatassun Princess Ariel, KP, PN1, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy

16.9.2017 Vantaa pentunäyttely
Tuula Plathan

Beoline Prisioneiro de Azkaban PPEK-1, KP, PN1, ROP-pentu | Puppy Class 1, HP, BOB-puppy
Vadelmatassun Princess Ariel, PPEK-3 | Puppy Class 3

5.8.2017 Podengojen ja SVKL:n erikoisnäyttely, Tuomarinkartano, Helsinki
Catarina O. De Castro Portugali 

Beoline Prisioneiro de Azkaban PPEK-1, KP, ROP-pentu ja BIS-4 pentu |  Puppy Class 1, HP, BOB-puppy, BIS4-puppy

 

2016

4.9.2016, Kihniö
Anneli Pukkila
Vadelmatassun Magic Of Happiness AVO ERI-2 | OPEN EXC-2
Beoline Branca de Neve AVO EH-1 | OPEN VG-1

20.8.2016 Kouvola
Lundava Astrid
Beoline Branca de Neve AVO EH-2 | OPEN VG-2

3.7.2016 Raasepori
Per Lundström
Beoline Branca De Neve AVO EH-1 | OPEN VG-1

11.6.2016 Tammela
Saija Juutilainen
Beoline Branda De Neve AVO ERI-1 | OPEN EXC-1
Estorian Circe’s Gift AVO EH-2 | OPEN VG-2

29.5.2016 Iitti 
Leila Kärkäs
Estorian Calypso’s Gift AVO T

21.5. 2016 Koski Tl.
Helin Tenson
Estorian Circe’s Gift AVO EH-3 | OPEN VG-3

2015

22.11.2015, Jyväskylä
David Cavill
Vadelmatassun Magic Of Happiness AVO ERI-4 | OPEN EXC-4

21.11.2015, Jyväskylä
Lew Olson
Vadelmatassun Magic Of Happiness AVO ERI-2, SA | OPEN EXC-2, CQ

28.6.2015, Raasepori
Peter Mazura
Vadelmatassun Magic Of Happiness AVO ERI-2, SA | OPEN EXC-2, CQ

13.6.2015, Salo
Noreen Clarke
Vadelmatassun Magic Of Happiness NUO ERI-1, SA, VASERT, PN3 | INT EXC-1, CQ, RESCAC, BB3

6.6.2015, Riihimäki
Robert Akopiyan
Vadelmatassun Magic Of Happiness NUO ERI-2, SA | INT EXC-2, CQ

2014

7.12. Winner 2014
Erna Britt Nordin
Vadelmatassun Magic Of Happiness – JUN ERI-4 | JUN EXC-4

6.12. Helsinki Winner
Dimitris Antonopoulous
Vadelmatassun Magic Of Happiness – JUN EH | JUN VG

21.11. Jyväskylä KV
Colin Reed, Australia
Vadelmatassun Magic Of Happiness – JUN EH-3

21.9. Hyvinkää rn
Marit Kärdi
Estorian Apollo The Bright  AVO EH | OPEN VG
Estorian Beautiful Andromeda AVO H | OPEN G
Estorian Calypsos’ Gift PEK-3 | Puppy Class 3 

7.9. Minsk KV, Valkovenäjä
Milivoje Urosevic, Serbia
Estorian Apollo The Bright AVO ERI-1, PU1, SERT, CACIB, VSP | OPEN EXC-1. BM1. CAC, CACIB, BOS

6.9. Minsk KV, Valkovenäjä
Pero Bozinopski, Makedonia
Estorian Apollo The Bright AVO EH | OPEN EH

24.8.2014 Vantaan pentunäyttely
Pirkko Konttinen
Eestorian Circe’s Gift PEK-1 | Puppy Class 1
Estorian Calypsos’ Gift PEK-2 | Puppy Class 2

17.8.2014 Porin ryhmänäyttely
Kirsti Louhi
Estorian Circe’s Gift – PEK-1 | Puppy Class 1

14.6.2014 Kauhajoki, samojedien erikoisnäyttely
Val Freer
Vadelmatassun Magic Of Happiness –  JUN EH | JUN VG

1.5.2014 Lahti rn.
Graeme Missen
Vadelmatassun Magic Of Happiness –  JUN EH-4 | JUN VG-4

18.4.2014 Vesilahti rn.
Esa Ruotsalainen
Vadelmatassun Magic Of Happiness –  JUN EH | JUN VG
Estorian Apollo The Bright – AVO EH-3 | OPEN VG-3

22.3.2014 Jämijärvi
Leila Kärkäs
Vadelmatassun Magic Of Happiness –  JUN EH-2 | JUN VG-2
Mäkinen Maija
Estorian Apollo The Bright – AVO H | OPEN G

23.2.2014 Valmiera (Latvia)
Mikhail Permiakov (Venäjä)
Vadelmatassun Magic Of Happiness – PEK-2, KP | Puppy class 2, HP
Chris Zeniou, Kypros
Estorian Apollo The Bright – AVO ERI SA SERT ROP | OPEN EXC CQ CAC BOB

22.2.2014, Panevezys (Liettua)
Barbara Larska, Puola

Vadelmatassun Magic Of Happiness – PEK-1, KP, VSP-pentu
Estorian Apollo The Bright – AVO ERI SERT ROP | OPEN EXC CAC BOB

15.2.2014, Tuusniemi
Pekka Teini
Vadelmatassun Magic Of Happiness PEK-3, KP
Urosevic Milivoje, Serbia
Estorian Apollo The Bright – AVO EH1 | OPEN VG1

2.2.2014, Joensuu rn. 
Kasuk-Tenson Helin
Vadelmatassun Magic Of Happiness PEK-1, KP, ROP-pentu
Saija Juutilainen 
Estorian Apollo The Bright – AVO EH1 | OPEN VG1

18.1.2014 – TURKU KV
Pedro Sanches Delerue, Portugali
Estorian Apollo The Bright – AVO EH3 | OPEN VG3

2013

23.11.2013, Helsinki pentunäyttely
Anneli Pukkila
Vadelmatassun Magic of Happiness – 5-6kk PEK-3, KP | Puppy class 5-6 month 3, HP

2012

6.5.2012, Lahti rn.
Fernando Quilis Bonet, Espanja

Estorian Apollo the Bright –JUN ERI-1, SA, SERT | | JUN EXC-1, CQ, CAC
Estorian Artemis the Wild – JUN ERI, SA | JUN EXC-1, CQ

1.5.2012, Lahti rn.
Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Estorian Apollo the Bright –JUN ERI-1 | JUN EXC-1
Estorian Artemis the Wild – JUN H | G

21.2.2012, Lahti Kr
Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

Estorian Apollo the Bright –JUN H | JUN G
Estorian Artemis the Wild – JUN EH | JUN VG

2011

17.9.2011, Porvoo kr
Vija Klucniece, Latvia

Estorian Apollo the Bright –JUN EH | JUN VG
Estorian Artemis the Wild – JUN ERI-1 | JUN EXC-1

11.9.2011, Porvoo kr
José Homem de Mello, Portugali

Estorian Apollo the Bright –JUN EH | JUN VG
Estorian Artemis the Wild – JUN EH | JUN VG

21.8.2011, Heinola kr
Jaana Hartus

Estorian Apollo the Bright –JUN EH | JUN VG
Estorian Artemis the Wild – JUN EH | JUN VG

1.5.2011 Lahti rn.
Luis Gorjao-Henriques 

Estorian Apollo the Bright – JUN ERI-1, PU-3, VARA-SERT | JUN EXC-1, BM-3, RES-CAC
Estorian Artemis the Wild – JUN EH | JUN VG
Encautom’s Hot Nuts – AVO EH | OPEN VG

15.1.2011, Lohja pentunäyttely
Jarmo Vuorinen

Estorian Apollo the Bright – PEK-1, KP, ROP-pentu | Puppy class-1, HP, BOB-puppy
Estorian Artemis the Wild – PEK-1, KP, BOS-puppy | Puppy class-1, HP, BOS-puppy

2010

28.11.2010, Helsinki pentunäyttely
Harri Lehkonen

Estorian Apollo the Bright – PEK-1, | Puppy class-1
Estorian Artemis the Wild – PEK-2, | Puppy class-2

27.11.2010, Tampere pentunäyttely
Pekka Kortekangas
Estorian Apollo the Bright – PEK-1,| Puppy class-1,
Estorian Artemis the Wild – PEK-1, | Puppy class-1, 

7.11.2010, Lohja pentunäyttely
Maija Sylgren

Estorian Apollo the Bright – PEK-1, KP, ROP-pentu | Puppy class-1, HP, BOB-puppy
Estorian Artemis the Wild – PEK-1, KP, BOS-puppy | Puppy class-1, HP, BOS-puppy

25.9.2010, Karkkila rn
Soile Bister

Encautom’s Hot Nuts – NUO H | INT G

5.9.2010, Helsinki
A.Th. Stuifbergen-Hoetjes, Alankomaat
Encautom’s Hot Nuts – NUO EH-2 | INT VG-2

2009

20.9.2009, Hyvinkään ryhmänäyttely | Groupshow in Hyvinkää
Jaana Hartus

Beoline Cranberry – AVO ERI-2, PN2, Vara-SERT | OPEN EXC-2, BB2, RES-CAC
Tähtitaivaan Alfred – AVO EH-1 | OPEN VG-1
Encautom’s Hot Nuts – JUN EH-1 | JUN VG-1

15.8.2009, Podengojen Päänäyttely, Mustiala, Tammela
Rui Oliveira, Portugali

Encautom’s Hot Nuts JUN EH-3 | JUN VG-3

26.7.2009 Helsinki KR | All breeds show in Helsinki
Pekka Teini 

Encautom’s Hot Nuts PEK-1, KP, ROP-pentu | Puppy class-1, HP, BOB-puppy

19.7.2009 Helsingin pentunäyttely | Helsinki puppy show
Raisa Savander 

Encautom’s Hot Nuts PEK-2 | Puppy class-2

31.5.2009
Helsingin pentunäyttely | Helsinki puppy show
Karin Bergbom
Encautom’s Hot Nuts PEK-1, KP, PN2 | Puppy class 2, HP, BB2

3.5.2009 Hollolan pentunäyttely
Teija Salmi-Aalto

Encautom’s Hot Nuts PEK-2 | Puppy class 2

26.4.2009, Lahti KV | Lahti INT
Kirsi Laamanen
Beoline Cranberry AVO EH-3 | OPEN VG-3
Tähtitaivaan Alfred NUO H | INT G

2008

20.9.2008 Hyvinkään ryhmänäyttely | Groupshow in Hyvinkää
Marja Talvitie

Beoline Cranberry NUO H | INT G
Tähtitaivaan Alfred JUN H | INT H

13.9.2008 Porvoo Kr | All breeds show in Porvoo
Saija Juutilainen

Beoline Cranberry NUO EH-2 | INT VG-2
Tähtitaivaan Alfred JUN EH-1 | JUN VG-1

17.8.2008 Heinola Kr | All breeds show in Heinola
Zvi Kupferberg (Israel)

Beoline Cranberry NUO ERI-3 | INT EXC-3
Tähtitaivaan Alfred JUN EH-4 | JUN VG-4

17.5.2008 Iitin ryhmänäyttely | Groupshow in Iitti
Elina Haapaniemi

Beoline Cranberry – JUN H | JUN G
Tähtitaivaan Alfred – PEK-1 | Puppy class 1

10.5.2008 Turengin ryhmänäyttely | Groupshow in Turenki
Tuula Savolainen
Beoline Cranberry JUN EH-3 | JUN VG-3
Tähtitaivaan Alfred PEK-1, KP, ROP-pentu | Puppy class-1, HP, BOB-puppy

2007

27.10.2007 Lahti KV | Lahti INT
Kari Salminen

Beoline Cranberry JUN EH-1 | JUN VG-1

Leave a Reply